Головна
Карта сайту
Кошик: товарів 0 на 0.00 грн.

м. Львів

067 947 26 02

prom-keramik@ukr.net

Наведені ціни
є інформативними !
доставка по Україні.

ua ru
Новини
01 червня 2017, четвер

акційна ціна на кількість 20 м.кв і більше.

Реєстрація та вхід

Підписатися на розсилку

самостійне укладання плитки

+++++
23.09.2014

самостійно облицювати свою ванну кімнату кахелем цілком можливо, тому витрати на проведення такого ремонту зменшуються мінімум в два рази.

Як самому покласти кахельну плитку у ванній кімнаті! 
Ванна кімната є одним з найбільш відвідуваних (рейтингових) місць в квартирі, саме в цій кімнаті розпочинається і закінчується кожен будній і вихідний день. Від комфорту і атмосфери ванної кімнати іноді залежить настрій на весь день. Саме цей фактор і виводить ремонт ванної в розряд першочергових, при цьому вартість проведення ремонту часто відлякує «дорожнечею». 
Обійти таку перешкоду і зробити якісний ремонт за відносно невеликі гроші, можливо і цілком реально. Для цього варто придбати плитку і стежити інструкціям і прикладів з реального життя і тоді власними руками, самостійно облицювати свою ванну кімнату кахелем цілком можливо, тому витрати на проведення такого ремонту зменшуються мінімум в два рази. 
Ремонт квартири одна з найбільш різнопланових подій в житті власника квартири, з одного боку - великі фінансові витрати, з іншого - радість від оновленого житла і почуття гордості при думці «я тут живу», але вже після самого ремонту. Розглядаючи першу і одну з найактуальніших складових всьго процесу - фінансову, можна відзначити, що дійсно хороший ремонт коштує дорого і вимагає значних матеріальних вкладень. Найчастіше власники квартир допускають величезну помилку в спробі почати економити,  обрізаючи бюджет на проведення ремонту за рахунок придбання неякісних матеріалів. Надалі така економія виливається в необхідність проведення повторного ремонту з вкладенням не меншої кількості грошей, і часом значно більшого, ніж перший ремонт. Потрапляючи в замкнуте коло безперервного ремонту, власник усвідомлює актуальність одного з народних прокльонів «Щоб ти все життя будувався».

Планування проведення ремонту 
Уникнути подібного явища цілком під силу будь-якому власнику, для цього необхідно до початку самого ремонту проаналізувати, що буде робитися і скільки таке «задоволення» обійдеться, лише після визначення приблизного кошторису можна планувати проведення ремонту. Звичайно, з упевненістю можна сказати, що збільшення витрат в ході самого ремонту не уникнути, як правило, до 10-20% понад раніше порахованих витрат виникає в будь-якому будівництві, але попередній розрахунок дозволить власнику чітко розуміти чи вистачить ресурсів провести ремонт всієї квартири або обмежитися якоюсь її частиною. 
Один з найбільш оптимальних варіантів проведення ремонту, для більшості сімей, є здійснення робіт по окремих кімнатах, що дозволить його провести дійсно добре, з одного боку, і мінімально збільшити «навантаження» на сімейний бюджет з іншого. До цього можна додати, що однією з найбільш ефективних систем економії є виконання ремонтних робіт власними силами. 
Аналізуючи витрати на проведення ремонту, можна відзначити, що близько 50-60% від усіх витрат будуть віднесені саме на оплату послуг будівельників. При цьому більшість таких робіт можна виконати самостійно, для цього необхідно терпіння, а головне бажання і наявність вільного часу. Одним з місць, де проведення ремонту можна без праці так званих майстрів здійснити самостійно, є ванна кімната. З одного боку вона досить невелика за розмірами, з іншого боку на оплату праці будівельників піде все 70% від загальних витрат на ремонт ванної кімнати. Розглядаючи ремонт ванної кімнати можна відзначити, що ремонт в ній складається з декількох пов'язаних між собою процесів - це ремонт каналізації і водопроводу, ремонт стін та стелі, підлоги та електрика. Один з найбільш витратних, в грошовому плані, є ремонт стін ванної кімнати.

Вибір матеріалів для облицювання 
Оздоблення стін в ванній кімнаті проводитися частіше керамічною плиткою і це пов'язано з цілим рядом причин. По-перше, керамічна плитка один з найбільш водостійких матеріалів, при цьому він практично не вбирає вологу, що не можна сказати про цілу низку інших матеріалів, таких як шпалери, гіпсокартон (навіть вологостійкий). При застосуванні синтетичних матеріалів, таких як пластик, є ймовірність виникнення грибка і цвілі між стіною і облицювальним матеріалом, такого ризику майже нема при застосуванні керачічної плитки. Також варто відзначити, що керамічна плитка є і більш стійким до агресивних дій розчинів, рідин. У ванній кімнаті використовують, як правило, сильні хімічні засоби очищення, парову техніку з великою температурою (обробка парою), а плитка найбільш стійка до механічних пошкоджень, і до всього цього, термін експлуатації кахелю набагато порядків вище будь-якого іншого матеріалу, який можна використовувати у ванній кімнаті. 
Вибираємо дизайн ванної кімнати і готуємо матеріал з інструментом. 
Насправді сам процес досить простий і не вимагає спеціалізованих знань, а достатньо терпіння і бажання. При цьому гроші, зекономлені на будівельниках, краще вкладати в придбання дорожчої плитки, або ж в якісну сантехніку. Облицювання стін у ванній кімнаті починається з вибору плитки та визначення дизайну. Варіантів оформлення дизайну досить багато, починаючи від придбання однотонного плитки на всю ванну кімнату, закінчуючи мозаїкою і облаштуванням малюнків та панно на стінах. Єдине, що необхідно пам'ятати при виборі плитки, заміна плитки у ванній досить тривалий, витратний і «брудний» процес і рекомендується в класичному випадку уникати агресивних кольорів або яскравих сюрреалістичних малюнків, які можуть через деякий час іноді негативно впливати на нервову систему  квартири. Тим більше, ванна кімната це місце, ігнорувати яке неможливо. Другим аспектом вибору плитки є відсутність дефектів. Чим більш високого класу плитка, тим легше її класти за відсутності дефектів у вигляді нерівностей або вигинів на самих плитках, особливо це актуально для тих, хто буде працювати самостійно і не є "майстром".

Перед початком самого процесу необхідно придбати весь необхідний інвентар і матеріали. Нам знадобитися плитка, кількість необхідної плитки розраховується виходячи з квадратури стін. Для визначення «квадратури» ширину множимо на висоту і отримуємо площа однієї стіни, підсумовуємо все разом і отримуємо результат. При висоті 2,7 метра і шириною 2,5 метра квадратура однієї стіни ванної дорівнює 6,75 квадратних метрів, таких стін два плюс ще «квадратура» другої пари стін (2,7 висота, ширина 2 м) 5,4 * 2 разом виходить 24,3 квадрата, плюсуючи один квадрат на «бій» отримуємо розрахункову кількість плитки 25 квадратів. Клей для плитки необхідно брати в міру вироблення і перед початком укладання, не варто купувати більше мішків, ніж потрібно. Розрахунок витрат суміші (від виробника клею): від 2 до 4 кг на м.кв. Але досвід показує, що 5 - 6 кг на м.кв. Ще знадобитися плиткоріз, свердло «балеринки», кілька зубчатих і гладких шпателів, пластикові хрестики(ще є спеціальні набори для ідеального укладанна плитки).
Готуємо стіни для кахельної плитки 
Після вибору самої керамічної плитки починається самий «брудний» етап роботи, це підготовка стін. Спочатку всю сантехніку та інші предмети меблів потрібно демонтувати і винести з ванної кімнати, по-перше, з метою збереження, при облицюванням кахельною плиткою їх можна пошкодити або розбити, по-друге, для отримання оперативного простору, що дозволить працювати без перешкод. Також на цьому етапі проводитися демонтаж старого кахелю зі стін і підлоги, при цьому варто відзначити, що проводити такі роботи необхідно акуратно, без сильних пошкоджень основи, в іншому випадку процес вирівнювання стіни може затягнутися. Наступним «брудним» етапом служить вирівнювання самої стіни, можна з упевненістю сказати, що саме цей етап один з найважливіших у всьому процесі. Це пов'язано з тим, що ідеальність подальшого укладання плитки залежить саме від того, наскільки рівна буде основа під неї. Всі стіни варто перевірити правилом на рівень, щоб не було «завалених» кутів або «ям». Всі дефекти стін потрібно ретельно обробити, для великих «ям» і завалених кутів, краще використовувати цементний розчин, для більш дрібних дефектів можна використовувати «стартову» шпаклівку, на стіни, які будуть викладені керамічною плиткою можна нанести невеликі борозни, що надалі забезпечить краще укладки плитки. Заключним етапом підготовки служить винос всього сміття і прибирання усього санвузла від пилу перед початком укладання плитки.

Розмітка стін перед укладанням кахельної плитки 
Другим етапом укладання плитки, є «нанесення» першого ряду, для цього необхідно вивести рівень по всій ванній кімнаті. Для цих цілей використовуємо водяний рівень з фіксацією однієї точки («так званий» нуль ») в кутку, яку і переносимо за допомогою рівня в усі кути ванної. Відбивши рівень, при цьому рівень не обов'язково наносити при самій підлозі, це можна зробити на будь-якій висоті, розраховуємо кількість плиток необхідних для укладення одного горизонтального і вертикального ряду. При висоті ванної кімнати 2,7 метра і висоті плитки 50 см. На один вертикальний ряд піде 5,4 плитки. Такі розрахунки необхідні для того, щоб «різані» частини плитки «вивести» в малопомітні кути або «вперти» в підлогу. На практиці це означає, що починаючи зі стелі, буде лягати п'ять горизонтальних рядів плитки, а шостий ряд, що складається з половинок, упреться в підлогу, що зробить його практично непомітним і створить красиву загальну картину. Операція повторюється з горизонтальними рядами, при ширині від стіни до дверей ванної в 1,5 метра і шириною плитки 0,35 см, в горизонтальному ряду полягатиме 4,3 плитки. При цьому, починаючи з кута, плитка буде лягати ціла з виходом «обрізаної» половинки до дверей. Аналогічні розрахунки проводимо по всіх стінах і отримуємо чітке уявлення де буде лягати цілий кахель, а в які кути вийде «обрізаний» ряд. На цьому етапі також проводитися планування декору, декор це плитка з малюнком, стилізована під той чи інший мотив. Тобто, проводячи розмітку, можна визначитися наскільки часто і в якому порядку буде розміщений декор на стини. Варіанти укладання безліч до класичних варіантів відноситься шаховий порядок, або ж в горизонтальному ряду встановлюють декор через рівні проміжки.


«Відбиваєм» перший ряд кахельної плитки.
Після проведення всіх розрахунків приступаємо до відбиття першого ряду, варто відзначити, що перший ряд не буде першим в буквальному сенсі цього слова. Першим рядом слугуватиме номінально другий, але фактично перший складається з цілих плиток. Для цього, виходячи з раніше «відбитого» рівня, розбиваємо стіну на горизонтальні ряди, проводячи дану операцію по мітках відповідному першому «цілому» рядові встановлюємо профіль UD «удешку» (використовуються при установці гіпсокартону) на нижньому рівні ряду, можна використовувати і дерев'яні бруски, або залізні куточки, єдина вимога до них це рівність таких підпірок-рівнів. З одного боку «рівень-підпора» дозволить чітко визначити рівень ряду, з іншого, слугуватиме опорою для плитки в період застигання розчину, не дасть їй «сповзати». Після установки рівня (профіля UD) приступаємо до самої укладки. Керамічна плитка клеїться на спеціалізований плитковий клей, при його приготуванні важливим є дотримання пропорцій клею і води, що дозволяє клею мати нормальну консистенцію, не дуже густим або 
навпаки дуже рідкісним, ця пропорція зазвичай вказана на упаковці клею (фасування по 5,10,20,25 кг в мішку) .После приготування клею починаємо укладати плитку.

Укладання кахельної плитки.
Починаємо з кута, виходячи з правильних розрахунків, зубчастим шпателем трохи наносимо клею на стіну і розрівнюємо, другим зубчастим шпателем накладаємо клей на саму плитку. Зубчастим шпатель це спеціальний шпатель з зубцями, який фактично економить розхід клейової суміші для плитки утворюючи смуги на поверхні основи та на задній частині самої плитки. Після установки першої плитки необхідно її трохи притиснути і перевірити, наскільки рівно вона встановлена. З нижнього боку і з боку стіни встановлюємо пластмасові розпірки, що мають однаковий розмір і дозволяють не турбуватися про рівність зазорів. 
Між плитками встановлюємо хрестоподібні пластикові розпірки (хрестики). І в продовженні цього висновку, основне правило - класти трохи клею, а також не забувати встановлювати розпірки між плитками. Також не варто пам'ятати про елементи декору, якщо такі є а контролювати укладення самої плитки, щоб уникати «западання» окремих кутів самого плитки. 
В першу чергу укладаємо три - чотири рівня ряду вгору по всьому колу ванної кімнати. Різка шматочків плитки здійснюється плиткорезом, порізка іншими інструментами вкрай небажана, оскільки дає нерівні краї та можливі дефекти при укладанні. Краще придбати плиткоріз, при цьому не варто купувати дорогий професійний, підійде невеликий і відносно дешевий. 
Ріжемо плитку по лицьовій стороні, попередньо розмічену, зазначивши лінію розрізу. Швидким рухом проводимо кілька разів, після цього легенько вдаряють по лінії розрізу самим ножем плиткореза і дві половини готові. Однією з проблем є порізка плитки з круглими отворами, в місцях виходу водопроводу, електрики. Порізка на таких плитках здійснюється за допомогою «балеринки», то є спеціальне свердло з насадкою у формі циркуля, яким і вирізаємо необхідні отвори. Другим варіантом, може бути, вирізання отворів за допомогою «коронки», свердло з насадкою. Такий варіант трохи простіше, але вартість таких «коронок» досить значна, за умови нечастого використання покупка даного інструменту невигідна, при цьому такі свердла необхідно купувати під всі розміри отворів наявних у ванній кімнаті, а за допомогою «балеринки» є можливість вирізати отвори різних діаметрів. 
Надалі всі технологічні операції 
повторюються і поступово ванна набуває завершеного вигляду.

Затирка швів в кахельної плитці.

Керамічну плитку (кахель) рекомендується укладати зі швами, оскільки укладені впритул плитки (без швів), що утворюють щільну однорідну поверхню, більш схильні різного роду напруженням і деформацій. Необхідно пам'ятати про те, що керамічні плитки характеризуються лінійним вологісним розширенням внаслідок попадання всередину плиток вологи. Тому рекомендується укладати плитки з фугами. Ширина шва повинна відповідати розміру плитки і складати 3 мм для формату 30x30, 4 мм для формату 40x40, 6 мм для формату 60x60 cм. Затірку швів потрібно виробляти у відповідності з будівельними правилами і рекомендаціями виробників будівельної хімії. Також рекомендується використовувати сертифіковані продукти провідних виробників будівельної хімії. Після затирання швів, перш, ніж суміш остаточно затвердіє протягом певного часу, передбаченого виробником для висихання, всю облицьовану поверхню потрібно очистити вологою губкою. Рекомендується частіше промивати губку у чистій воді. Щоб не вимити свіжу затирку, не рекомендується змивати матеріал з поверхні шва поспіхом та занадто інтенсивно. Невиконання вищеописаних операцій, які є важливою частиною монтажних робіт, пов'язане з додатковими витратами на покупку спеціалізованих препаратів для змивки залишків затирочних розчинів.

Висновок.
Як правило, найбільша кількість часу йде на підготовку і початок, в процесі з'являється необхідна вправність і цілком реально укласти весь кахель на стіні ванної за один, максимум два тижні не особливо квапливої роботи, при цьому кількість зекономлених коштів приємно здивує і послужить дуже стимулюючим бонусом. Немає нічого неможливого, є тільки страх народжений нашоїю невпевненістю.

Перед укладанням слід перевірити плитки щодо: однакового відтінку, розміру, а також площині і якості поверхні. Для цього слід порівняти плитку з різних коробок. Після укладання плитки рекламації, пов'язані з вищевказаними дефектами, не приймаються.

самостійне укладання плитки
Залиште коментар
Ім'я*:

Введіть код

* — Поля, обов'язкові для заповнення

Код купона на знижку


Логотип веб-студии V49
Зараз на сайті: 41 гостей, 0 користувачів.